Klienta ceļvedis Hipnozē

Iepazīšanās ar Hipnozi

 

Hipnoze ir dabisks  prāta stāvoklis. Hipnoze ir droša, spēcīga un efektīva. Tā ir sava veida disociācija, kādā prāts ir fokusēts tikai  uz vienu lietu, ka tiek uz konkrēto brīdi  ignorēts viss pārējais. 

 

Ja Jūs  kādreiz  esat braucis mājās un nevarat atcerēties neko no  brauciena, vai ja Jūs esat bijis  tik aizrauts ar  grāmatu vai filmu, ka esat zaudējis  laika izjūtu, vai jūs pēkšņi saprotat, ka neko neesat dzirdējis no tā, ko teica blakussēdētājs, tad jūs esat bijis hipnozes stāvoklī... Nonākšana transā ir normāla, dabiska un notiek visu laiku.

 

Viss, ko dara  hipnoterapeits - izsauc šo dabisko stāvokli,  kad tas ir vajadzīgs, nevis gaida, kad tas notiks pēc nejaušības principa. Kad atrodaties hipnozē jūsu prāts ir vairāk atvērts suģestijām, tāpēc ar hipnozes palīdzību var viegli atmest smēķēšanu, zaudēt svaru vai iegūt vairāk pārliecības un ticības saviem spēkiem.

Kas notiek hipnozes seansa laikā?

Kādas sajūtas ir hipnozes laikā?

Kā hipnoze darbojas? 

Vai es varu būt nohipnotizēts? 

Vai hipnoze  ir droša? 

Skatuves  hipnoze

Vai es varu nejauši izpaust savus noslēpumus?

Ko darīt, ja es neizeju no hipnotiskā transa?

Cik noturīgas ir  hipnozes radītās pārmaiņas? 

Vai hipnoze darbojas?

Kas notiek hipnozes seansa laikā?

Jūs sēdēsiet ērtā krēslā un pēc tam, pārliecinoties vai esat gatavs sesijai ,  var  sākties  arī  hipnotiskās  indukcijas. Tas ir veids, kā palīdzēt jums sasniegt relaksējošu un komfortablu transa stāvokli. Kaut arī jūs atrodaties ļoti relaksētā stāvoklī,  jūs esat aktīvi iesaistīts šajā procesā. Hipnoterapijā jūs neesat pasīvs vērotājs, jūs vienmēr apzinaties to, kas notiek, un  ko saka hipnotizētājs . 

 Hipno- Psihoterapeits palīdzēs jums izdarīt izmaiņas,  kādas vēlaties. Visu laiku jūs esat  informēts par to, kas notiek, un jūs varat runāt, kustēties un pat iziet no transa, ja vēlaties. Jūs būsiet patīkami relaksētā stāvoklī un jūs dzirdēsiet tālruņa zvanus vai apkārtnes trokšņus, bet transa stāvoklī jūsu prāts nepievērš uzmanību nebūtiskām lietām. Jūs parasti dzirdēsiet visu, kas tiks teikts, un Jūs nezaudēsiet kontroli.

 Pēc sesijas beigām hipnoterapeits palīdzēs  jums iziet no transa stāvokļa, parasti  jūsu pašsajūta būs lieliska. Jūs jutīsieties atjaunots un modrs. 

 Kādas sajūtas ir hipnozes laikā?

 Lielākajai  daļai cilvēku atrasties  hipnozē ir ļoti patīkami. Hipnotiskais transs ir dziļas relaksācijas stāvoklis, jūsu prāts ” atpūšas” no ikdienas rūpēm un problēmām. Nav pareiza vai nepareiza hipnozes pieredze. Daži cilvēki savas izjūtas transa laikā raksturo  kā patīkamu relaksāciju , citi kā atrašanos spilgtā patīkamā gaismas ieskautā lokā. Lielākā daļa cilvēku  dziļa transa laikā  jūt jauku, gaisīgu vieglumu , un jūs varat izvēlēties, aizmirst  visu, kas šobrīd atrodas jums apkārt, ļaut savam garam lidot ārpus ķermeņa, līdz sesija beigām. Lielākajai daļai cilvēku  pirmie vārdi pēc Hipnosesijas  ir "Uhh! Tas bija pārsteidzoši!" 

 Vai es varu būt nohipnotizēts? 

Ikvienu var nohipnotizēt. Ja jūs varat vizualizēt, kādu seju vai atsaukt prātā kādu  melodiju, vai it kā izdzīvot kādu dzīves situāciju vēlreiz, tad varat izbaudīt hipnozi. Lielākā daļa cilvēku, kuriem ir labas vizualizācijas spējas ir viegli hipnotizējami. Cilvēki ar stipru gribu parasti ir lieliski kandidāti. Ja Jums  kādreiz bijusi sajūta, ka it ka sapņojat vaļējām acīm vai esat bijis tik aizrauts ar kādu  grāmatu vai video spēli, ka est it ka zaudējis laika izjūtu, tad esat atradies hipnozes stāvoklī... Patiesībā, mēs dienas laikā vairākas reizes atrodamies transa stāvoklī. Ikviens var izmantot hipnozi savā labā , bet gudrs un  inteliģents  cilvēks vieglāk ieiet  hipnozē. 

 Vai hipnoze  ir droša? 

 Hipnoze ir dabiska parādība un droša. Nav noslēpumainu hipnozes „ briesmu”. Nevienam nekad nav nodarīts kaitējums, ieejot  hipnotiskā transa stāvoklī. Kamēr jūs atrodaties transā jums ir zināms  viss, kas notiek, jūs neesat bez apziņas. Hipnoze ir patīkama, un daudzi cilvēki nodarbojas ar pašhipnozi katru dienu.

 Laiku pa laikam jūs dzirdat stāstus par hipnozes briesmām. Iedomātajā hipnozes bīstamībā ietilpst  iestrēgšana hipnozes stāvoklī, nespēja atcerēties ar kuriem cilvēkiem bijušas intīmas attiecības,  visas naudas atdošana kādam. Šie visi "hipnozes briesmu stāsti  " ir absurdi. Hipnozei nav nekādu blakusefektu. Visbiežāk dzirdētie stāsti ir par to, ka kāds cilvēks kaut kur, kaut kad ir bijis  uz skatuves un pēc tam nomiris. Fakts ir tāds, ka miljoniem cilvēku katru gadu piedalās skatuves šovos un neviens nav miris no tā. Hipnoze ir tik pat bīstama, cik ābolu  ēšana... Katru gadu tūkstošiem cilvēku mirst slimnīcā pēc ābolu ēšanas, kurus ir atnesuši  apmeklētāji. Neviens nopietni neuzskata, ka āboli ir izraisījuši cilvēka nāvi slimnīcā. 

 Skatuves  hipnoze

 Smieklīgās skatuves vai televīzijas  demonstrācijas  ir patiesas, bet speciāli veidotas. Cilvēki,  kurus jūs redzat patiešām tiek hipnotizēti, viņi neizliekas. Bet cilvēki, kuri brīvprātīgi dodas uz skatuves ir  zināmā pakāpē ekshibicionisti. Viņi tiek arī rūpīgi pārbaudīti, lai nodrošinātu, ka tiek atlasīti tikai tie, kuri ļoti viegli ieiet transa stāvoklī un tā ne tuvu nav viņu pirmā transā ieiešanas , ticiet man, dzīvē šādi cilvēki nemaz tik bieži nav sastopami... Lietas, ko šie cilvēki dara uz skatuves , nebūt nenozīmē ka viņi to dara savā ikdienas dzīvē,  jo uz skatuves ir ļoti daudz  iedrošinājumu. Brīvprātīgie apzinās, ko viņi dara un var pārtraukt to darīt jebkurā brīdī. Cilvēki parasti stāsta, ka uz skatuves viņi jutās tā, it kā daļa no viņiem  skatās it kā no malas uz šīm  jokainajām lietām un viņi labprāt seko suģestijām. Bet viņi apzinājās, kas ar viņiem notiek  un varēja pārtraukt piedalīšanos, kad vien viņi to vēlējās. Hipnoze nevienu brīdi nepakļauj nevienu briesmām.

 Nevienu nevar piespiest kaut ko darīt, kas ir pretrunā ar viņa drošību, vai savām morālajām vērtībām. Ja Jums tiek lūgts darīt kaut ko, kas jūs neapmierina , jūs varat uzreiz iziet no transa stāvokļa un atgriezties ikdienas prāta stāvoklī . Lietas, kuras notiek visu laiku uz skatuves ir kaut kas viens un tas mazumiņš, kas tiek parādīts televīzijas šovu laikā, ne tuvu neparāda kopējo ainu. 

 Nekas no tā, kas ir jūsu prātā, nevar kaitēt jums, un mūsdienu Hipnopsihoterapijā  netiek uzplēstas vecās rētas, kuras ir jūs sāpinājušas, kā arī neviens neliek jums izdzīvot  nepatīkamās sajūtas no jauna.

 Hipnozes  noslēpumi 

 Vai es varu nejauši izpaust  lietas, kuras nevēlos nevienam uzticēt? Jūs nevarat izpaust neko tādu, ko nevēlaties, lai uzzinātu kāds cits . Ja hipnoterapeits skar lietas,  kuras pašlaik nevēlaties risināt , zemapziņa vienkārši ignorē ierosinājumu. Jūs neatklāsiet  hipnoterapeitam  nevienu noslēpumu, bet jūs varat pēkšņi rast risinājumu lietām, kuras jūs uztrauc.  Tā bieži notiek, ka transa laikā jūs varat  identificējat kaitniecības avotu,  kurš kavē jūsu mērķu sasniegšanu. Hipnozes noslēpums slēpjas tajā, ka jūsu zemapziņa, izmantojot vispārējas hipnozes suģestijas, uztver hipnotisko uztveres veidu un piemēro to gan jūsu konkrēto, gan īpašo  problēmu risināšanai. Kad esat uzzinājis, kāds ir īstenais problēmu iemesls jūs varat risināt to!  

Ko darīt, ja es neizeju no hipnotiskā transa?

Tas nevar notikt. Neviens nekad nav "iestrēdzis" hipnozē. Tas vienkārši nav iespējams. Neeksistē hipnozes blakusefektu. Hipnoze ir dabisks stāvoklis, kurā jūs  atrodaties   vairākas reizes  dienā, un zemapziņa zina, kā ar to tikt galā. Pat tad, ja hipnotizētājs  dotos prom un atstātu  jūs vienu,  zemapziņa joprojām strādā, lai aizsargātu jūs. Ja  pēkšņi ieslēgtos signalizācija, jūs  pilns modrības būtu savā tradicionālajā prāta stāvoklī. Cik ilgi jūsu prāts ir aizņemts ar  hipnoterapeita suģestijām, jūs atrodaties transā, bet, kad seanss ir beidzies, jūs pamazām izejat no šī dabiskā stāvokļa  un   dabiski pamostaties, it kā no vieglas snaudas. Kad seanss ir beidzies, jūs esat modrs , enerģijas pilns un absolūti vairs neatrodaties transā. Jūs varat vadīt automašīnu, jūs varat darīt pilnīgi visu kā jebkurā citā dienā. 

 Cik noturīgas ir   hipnoze s radītās pārmaiņas? 

Daudzi cilvēki interesējas – cik noturīga ir hipnozes iedarbība. Hipnoze ne tikai strādā ātrāk nekā lielākajā daļa citu terapiju, tās radītās pārmaiņas ir konstantas. Kad jūs esat izmainījuši savu domāšanu ar hipnozes palīdzību, pārmaiņas ir uz visiem laikiem - hipnozei nav noilguma. Piemēram, kad tu saproti, ka nav Ziemassvētku vecīša, tad vienkārši nav iespējams atkal sākt  ticēt viņa eksistencei. Tas  pats notiek ar  hipnozes palīdzību, kā tiko jūsu prāts akceptē hipnotiskās suģestijas, jūs nekad vairs nedarīsiet tās lietas, kuras esat gribējuši izmainīt, jūs esat brīvs no tā uz visu atlikušo dzīvi. Pat pēc tam, kad seanss ir beidzies, hipnozes laikā sākušās pārmaiņas turpinās. Laba hipnoterapeita veiktie ieteikumi veiks savu uzdevumu  vēl ilgi nākotnē...Tas ir it kā nevis iedot jums mazliet zivis, bet iedot makšķeri, ar kuru tās makšķerēt. Tātad, cik noturīgas ir  hipnozes radītās pārmaiņas? – Faktiski no jūsu pirmās hipnoterapijas sesijas sākuma  visa  mūža garumā ... 

 Vai hipnoze darbojas? 

 Hipnoze strādā, bet ar hipnozes palīdzību nevar tikt galā ar visu. Hipnoze neliks  izaugt garākam, vai palielināt  krūšu izmēru, cilvēkam arī mati neataugs ar hipnozes palīdzību (kaut arī šeit ir svarīgs iemesls, kāpēc tas ir noticis). Piedodiet. Tā nepadarīs jūs neatvairāmi seksīgu, kā arī jums neradīsies noslēpumainas spējas  likt citiem cilvēkiem  darīt to, ko vēlaties jūs.

 Ko hipnoze izdarīs- likvidēs neticību sev un atbrīvos jūs no trauksmes, stresa un nemiera sajūtas. Hipnoze ļaus jums viegli tikt galā ar  sliktiem ieradumiem- atmest smēķēšanu, nagu graušanu, hipnoze var likvidēt nepatīkamās sajūtas , kuras liek jums pārēsties . Hipnoze var jums palīdzēt tikt galā ar nepamatotu  greizsirdību, hipnoze var uzlabot un sakārtot  jūsu seksuālo dzīvi, hipnoze var jums atgriezt pārliecību, kā arī likvidēt bailes no publiskas uzstāšanās. Visas šīs problēmas ir radušās un tiek uzturētas  ar negatīvu domu palīdzību, ar vārdiem, ko kādreiz ir pateikuši citi cilvēki, ka jūs esat "slikts", "kaut nekad jūs nebūtu piedzimis", "jūs neesat  pelnījuši, lai gūtu panākumus", "Es nekad neesmu pietiekami labs "," cilvēki  smiesies par mani ", - šādas un citas līdzīgas domas izraisa lielāko postu cilvēku dzīvēs. Hipnoze var šīs lietas sakārtot – lai jūsu dzīve būtu tāda, kādu jūs esat pelnījuši.